Конкурс «Пазнай Беларусь» выбірае найлепшы сімвал

08.08.2011 - Новости

Конкурс «Пазнай Беларусь» выбірае найлепшы сімвал

Сёлета адбудзецца дзевятая цэрымонія ўзнагароджання пераможцаў вядомага конкурса, прысвечанага беларускаму турызму, «Пазнай Беларусь».

Сёлета адбудзецца дзевятая цэрымонія ўзнагароджання пераможцаў вядомага конкурса, прысвечанага беларускаму турызму, «Пазнай Беларусь».

Шэсць год запар лепшыя турыстычныя кампаніі атрымлівалі шкляную статуэтку ў форме шара з абрысамі карты Беларусі. Два гады таму сімвал змянілі: цяпер гэта статуэтка з крыламі на п’едэстале. За ўвесь час больш за 100 кампаній атрымалі ўзнагароды ў 11 намінацыях конкурса, заснавальнікамі якога з’яўляюцца Міністэрства спорта і турызма, Нацыянальнае агенцтва па турызму і газета «Туризм и отдых».

Сёлетняя цэрымонія адбудзецца 27 верасня. Конкурсны адбор ужо пачаўся. Нацыянальнае агенцтва па турызму прапануе грамадскасці вызначыць, які сімвал конкурса лепшы: цяперашні ці папярэдні?

Так выглядаў папярэдні сімвал:

get

А так выглядае новы:

Paznaj 1

Пішыце каментары і выказвайце свае погляды.

Рубрики: Конкурс

Страны: Беларусь


Комментарии

Аватар

04.08.2011 14:20
Anonymous
ответить

Беларуская мова патрабуе пісаць: агенцтва па [b]турызмЕ,[/b] а не па турызмУ (як па-руску ў трасянцы). Гэтая памылка пачалася з саўковага найменьня абласных і рэспубліканскага саветаў па турызму (замест турызме) і працягваецца дасюль.
Аватар

04.08.2011 14:25
Маруся
ответить

Першы сімвал не можа быць ужыты: на ім надпіс з памылкай, дарэчы, ў назове конкурсу таксама.
Не зразумела - гэта на беларускай ці рускай мове)
Калі па-беларуску, хаця б "спазнай" выкарысталі. Інакш атрымоўваецца, што сэнс не у тым, каб "атрымаць веды, зразумець" (слоўнік Крапівы падае слова "пазнаць" шматзначным, і значэнне "изведаць" для яго дураснае), а ў тым, каб "пазнаць сярод многіх", нібыта сябра ў натоўпе.
Калі на рускай мове, то атрымоўваецца памылка арфаграфічная.
Кумекайце)
Аватар

04.08.2011 17:16
Anonymous
ответить

Конечно 2-ой презентабельнее...
Аватар

04.08.2011 17:49
Герда
ответить

Презентабельнее? Вы шутите? Мне лично совершенно не понятна его идея. "Распорка", на которой покоятся "крылья"(?). А еще на металле какие-то странные пятна. Хотя, может, это только на фото
Аватар

04.08.2011 19:07
Анна
ответить

Мле лично нравится больше 1 вариант
Аватар

04.08.2011 20:16
Евгений
ответить

бесвкусица самая настоящая!!!!
первый - проще не придумаешь. кажется, школьник и то включил бы оригинальность и проявил бы креативность!!!! второй вариант - вообще не понятно какая связь с Беларусью?! где в нём заключается смысл слов "познай" и "Беларусь"??!!!
Я бы вручил статуэтку "Золотая колоша" и этим наградам и тем, кто их придумал. СТЫДНО!!!!
Аватар

04.08.2011 20:41

ответить

Быў і самы першы варыянт (якога тут няма)- там на круглай падстаўцы паўсфера з "глобусам Беларусі" :)
Ранейшыя варыянты - лепшыя. Новы (з крыламі) надта ўжо тыповы, нешта падобнае ўжо недзе было. Лепшы варыянт - "глобус Беларусі"!
Аватар

04.08.2011 21:54
Anonymous
ответить

Менавіта так! Глобус Беларусі і чарнільніца для першай клясы! А то гэныя крылы нараджаюць асацыяцыю: псіца счасця завтришняга дня... А ці будзе тая "псіца" - адно бог ведае.:p
Аватар

05.08.2011 01:04
Турист Вячеслав
ответить

Второй символ напоминает мне спешащего обняться нетрезвого инопланетянина. При чем здесь "Познай Беларусь"? Первый по теме больше, хотя выполнено весьма скромно. Я предложил бы небольшую статуэтку с изображением цветущей ветки папоротника.
Аватар

05.08.2011 01:15
Путешественник
ответить

Второй вариант точно не в тему. Лучше уж первый, хотя тоже не фонтан.
Аватар

05.08.2011 01:21
Anonymous
ответить

Первый символ как-то проще и понятнее, хотя бедненько. Второй побогаче вроде, но бессмыслеца какая-то. Пусть будет первый.
Аватар

05.08.2011 10:24
Anonymous
ответить

Пусть будет первый вариант. Как говорится, из двух зол.
Аватар

05.08.2011 13:58
Чытайце дакументы
ответить

СТАТУТ дзяржаўнай установы ”Нацыянальнае агенцтва па [b]турызму[/b]“. Праверце па спасылцы - http://belarustourism.by/download_files/agency/ustav.doc
Аватар

05.08.2011 14:00
Слоўнік Крапівы
ответить

Тым не меньш, падае значэнне слова "пазнай" у якасці "изведаць"
Аватар

05.08.2011 14:09
ТЧК
ответить